Бодегіта, мохіто та Хемінгуей

 alt=Уперше потрапивши в Гавану в 1928-му році і провівши тут всього одну ніч, Хемінгуей настільки полюбив Кубу, що у результаті прожив тут двадцять років, а ще десять - багаторазово сюди навідувався. Можна сказати, Куба була другою батьківщиною письменника, а дні свої він закінчив на Кі-Уесті - просто поруч із улюбленою Гаваною.

Проводячи життя в Гавані, письменник не міг оминути увагою таке культове місце, як "Бодегіта". Хоча, не виключено, що своєї культовості вона набула саме завдяки Хемінгуею. Та власне, не лише завдяки йому, про що свідчать численні написи і автографи, які вкривають стіни легендарного бару.

 alt=

Традиції залишати свої імена на стінах у "Бодегіті" - більше півстоліття. На яких тільки мовах тут не побачиш напису. Знайти місце для нового - не так-то просто!

У холі "Бодегіти" - безліч фотографій: Хемінгуей на яхті "Пілар", Хемігуей із Фіделем, у бібліотеці, в улюбленому кріслі, на риболовлі, з дружиною Марією Уелш, з радянським послом Алексєєвим, з рибалками, артистами, поетами, композиторами або просто з келихом у руці. Стіни знаменитого бару суцільно обвішані картинами, плакатами, автографами. Тут відпочивало багато знаменитих сучасників Хемінгуея: Ерл Флін, Гаррі Купер... У рамці під склом - факсиміле головного чилійського комуніста Сальвадора Альєнде. Були тут і Мохамед Алі, Бені Море, Перес Прадо, Тріо Матаморос, Пьєр Рішар, Жерар Депардьє, Френсис Форд Кополла і багато інших. Вони розписувалися на стінах бару, залишаючи свої побажання і вдячності за прекрасно проведений час і кращий у світі мохито.

 alt=Безперечний знавець і поціновувач хорошої випивки, Хемінгуей уперше спробував мохіто саме тут, у "Бодегіті". І саме звідси починав він свій щоденний маршрут по улюблених місцях Гавани, що згодом стали знаменитими. І саме тут, за його визнанням, готують справжній мохито, а підтвердженням тому є напис на стіні бару, зроблений рукою письменника "My mojito in da Bodeguita" (Мій мохіто у Бодегіті). Спеціально для письменника бармен збільшував удвічі вміст молодого рому в класичному рецепті, називаючи це Double Papa - подвійний татка Хема.

Тут, на Кубі, натхненний, він створив свої кращі твори. Сьогодні гаванська "Бодегіта", як і садиба письменника "Фінка Віхія" (місце створення твору "Старий і море") - обов'язкові місця для паломництва туристів і прихильників творчості цієї великої Людини.

Поділитись у соц мережах

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal