Історія

 alt=У Старій Гавані, в двох кроках від Гаванського Кафедрального Собору на вулиці Эмпедрадо, 207 в 1942 році деякий Анхель Мартінес, відкрив магазинчик "La Casa Martinez" (будинок Мартінеса). Незабаром поряд із ним з'явилася друкарня Феліто Айони.

Діловий люд з усієї Гавани досить часто відвідував друкарню, а старий Мартінес не був би настільки успішним, якби не поставив у своєму магазинчику телефон, якого на підприємстві Айони не було, що і привабило перших відвідувачів. Мартинес пішов ще далі, і поставив декілька столиків, барну стійку - і ось вже є де сісти, перепочити, обговорити важливі питання, укласти контракт, підписати папери, а подекуди й пропустити скляночку рому. Ймовірно, і сам Анхель Мартіинес не припускав, у що переросте його гостинне місце.

 alt= Серед перших відвідувачів "La Casa Martinez" були національний поет Куби Ніколас Гільєн і видатний письменник Алеко Карпентьєр. Разом із ними приходили й інші кубинські письменники, які замовляли у Мартінеса окрім рому і освіжаючих коктейлів страви, які готувала його дружина Армінія щодня для персоналу, що працював у крамниці. Меню складалося в основному з простих страв: чорної квасолі, білого рису, свинини і смажених овочів.

Незабаром "La Casa Martinez" стає традиційним місцем зустрічей творчої богеми не лише острова, але й прогресивних людей усієї Латинської Америки. Коли представники еліти сперечалися, де саме сьогодні пропустити по скляночці - в одному кінці кварталу або в іншому - компромісом часто виявлялася "Бодегіта дель медіо". Адже "Дель медіо" означає "саме посередині". Таким чином, в 1950 році Мартінес міняє вивіску свого закладу і тепер "La Bodeguita del Medio" стає офіційною назвою бару. А друзі називають його просто «Бодегіта».
 alt=

Поділитись у соц мережах

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal